Miejsca Nieoczywiste Podcast Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)

Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)

Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96) post thumbnail image

Podcast zgłębia historię Szczecina w kontekście floty podwodnej, skupiając uwagę głównie na produkcji i szkoleniu U-bootów w czasie II wojny światowej. Omawiane są zdarzenia związane z działaniami U-bootów w Szczecinie oraz ich szkoleniem na Bałtyku, przedstawione w kolejności chronologicznej. Śledzimy losy kilku konkretnych okrętów, w tym ich akcje bojowe oraz losy po zakończeniu wojny. Ponadto w podcastcie poruszane są kwestie techniczne związane z budową i funkcjonowaniem okrętów podwodnych, oraz kontekst historyczny, w jakim miały miejsce te wydarzenia. Całość stanowi podróż przez historię Szczecina i jego powiązania z niemiecką flotą.

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

2 thoughts on “Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)”

  1. Witam, bardzo ciekawy odcinek. Nie wiem czy słyszał pan o ubocie w Liverpool? I o Birkenhead drill? No I oczywißcie co nie co o polskich marynarzach w czasie drugiej wojny światowej?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Po likwidacji Służby Polsce w 1955 powołano do Wojskowy Korpus Górniczy, oraz Wojskową Brygadę Górniczą już w strukturach Wojska Polskiego.

Zapomniani żołnierze z kilofami i Kopalnia Julia w Wałbrzychu (Podcast, Odcinek #47)Zapomniani żołnierze z kilofami i Kopalnia Julia w Wałbrzychu (Podcast, Odcinek #47)

Kim byli żołnierze-górnicy? Po roku 1945 w Polsce, ale także innych krajach zaczęto izolować “element” obcy ideowo niegodny nosić broni i bronić socjalistycznej ojczyzny. Zamiast służby w regularnym w wojsku