Miejsca Nieoczywiste Podcast Krzyżacy – upadek państwa zakonnego w Prusach (Podcast, Odcinek #100)

Krzyżacy – upadek państwa zakonnego w Prusach (Podcast, Odcinek #100)

Krzyżacy – upadek państwa zakonnego w Prusach (Podcast, Odcinek #100) post thumbnail image

Zgodnie z obietnicą, z odcinka o początkach zakonu ponownie przybliżamy mniej znane, czy też mniej rozumiane aspekty historii Krzyżaków. W poprzednim odcinku omówiliśmy ich początki aż do przybycia na Mazowsze, co wszyscy pamiętamy z lekcji historii.

Pomijamy bitwy pod Płowcami i Grunwaldem, ponieważ te wydarzenia są szeroko omawiane w edukacji. Dziś skupiamy się na upadku Państwa Zakonnego, uwiecznionym przez Jana Matejkę na obrazie „Hołd Pruski”. Zanim Albrecht Hohenzollern, ostatni Wielki Mistrz Zakonu, uklęknął przed Zygmuntem Starym na krakowskim Rynku, miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Rozpad Zakonu nie nastąpił nagle, a Wielki Mistrz nie zrzucił habitu bez powodu.

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szlak Gryfitów

Jak Jagiellonowie uratowali Księstwo Pomorskie. Bogusław X i jego żona Anna. Szlak Gryfitów po raz pierwszy. (Podcast, Odcinek #25)Jak Jagiellonowie uratowali Księstwo Pomorskie. Bogusław X i jego żona Anna. Szlak Gryfitów po raz pierwszy. (Podcast, Odcinek #25)

Paweł Jasienica relacjonuje wydarzenia związane z Polską w okresie panowania Jagiellonów, kiedy to, poprzez umowę zawartą w Pyrzycach, książę Bogusław X, panujący nad całością Pomorza Zachodniego, uznaje Jana Cicerona Hohenzollerna