Miejsca Nieoczywiste Podcast Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)

Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)

Podcast zgłębia historię Szczecina w kontekście floty podwodnej, skupiając uwagę głównie na produkcji i szkoleniu U-bootów w czasie II wojny światowej. Omawiane są zdarzenia związane z działaniami U-bootów w Szczecinie oraz ich szkoleniem na Bałtyku, przedstawione w kolejności chronologicznej. Śledzimy losy kilku konkretnych okrętów, w tym ich akcje bojowe oraz losy po zakończeniu wojny. Ponadto w podcastcie poruszane są kwestie techniczne związane z budową i funkcjonowaniem okrętów podwodnych, oraz kontekst historyczny, w jakim miały miejsce te wydarzenia. Całość stanowi podróż przez historię Szczecina i jego powiązania z niemiecką flotą.

2 thoughts on “Szczecin i jego U-Booty (Podcast, Odcinek #96)”

  1. Witam, bardzo ciekawy odcinek. Nie wiem czy słyszał pan o ubocie w Liverpool? I o Birkenhead drill? No I oczywißcie co nie co o polskich marynarzach w czasie drugiej wojny światowej?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nowa Marchia Podcast

Nowa Marchia cz. 3 – Późne średniowiecze i ostatnia odsłona polskich starań. (Podcast, Odcinek #88)Nowa Marchia cz. 3 – Późne średniowiecze i ostatnia odsłona polskich starań. (Podcast, Odcinek #88)

W okolicach 1303 roku pojawiło się określenie “Nowa Marchia“, które odróżniało ją od obszarów Starej i Środkowej Marchii, leżących na zachód od Odry. W ścisłym sensie tego słowa, w XIV