Miejsca Nieoczywiste Bez kategorii Bestie Bałtyku i gdyńskie zoo (Podcast, Odcinek #99)

Bestie Bałtyku i gdyńskie zoo (Podcast, Odcinek #99)

W najnowszym odcinku naszego podcastu zabieram Was w podróż po tajemnicach, które kryją się pod powierzchnią Morza Bałtyckiego. Dowiecie się, jakie niezwykłe stworzenia zamieszkują to chłodne i często niedoceniane morze. Od groźnych drapieżników po delikatne i unikatowe gatunki – odkryjemy razem „bestie” Bałtyku, które wcale nie są takie straszne, jakby się mogło wydawać.

Opowiem także o historii Akwarium Gdyńskiego. To miejsce, które od lat przyciąga miłośników przyrody i zachwyca kolejne pokolenia. Opowiem jak powstało akwarium i jak zmieniało się na przestrzeni lat. Opowiem o tym, co czyni to miejsce wyjątkowym i dlaczego warto je odwiedzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szczecin, nieznany epizod tułaczki Piłsudskiego, romans z Zinaidą Gippius i polowania na foki na Wyspie Wolin (Odcinek Specjalny)Szczecin, nieznany epizod tułaczki Piłsudskiego, romans z Zinaidą Gippius i polowania na foki na Wyspie Wolin (Odcinek Specjalny)

Zapraszam na specjalny odcinek podcastu, w którym odkrywamy nieznany epizod tułaczki Józefa Piłsudskiego przez Szczecin. Poznajcie fascynującą historię jego romansu z Zinaidą Gippius oraz niezwykłe polowania na foki na Wyspie

Wędrówka po szynach Bałtyku. Promy Kolejowe ze Stoczni Schichau w Elblągu (Podcast, Odcinek #97)Wędrówka po szynach Bałtyku. Promy Kolejowe ze Stoczni Schichau w Elblągu (Podcast, Odcinek #97)

Statek S/S Meklemburg powstał w 1903 roku w stoczni Schichaua w Elblągu. Jego główną trasą było połączenie Warnemünde – Gedser, stanowiące pionierską linię promową obsługującą również transport kolejowy. Ta inicjatywa