Miejsca Nieoczywiste Podcast Tarnobrzeg i co się stało z żółtym złotem? (Podcast, Odcinek #21)

Tarnobrzeg i co się stało z żółtym złotem? (Podcast, Odcinek #21)

Tarnobrzeg i co się stało z żółtym złotem? (Podcast, Odcinek #21) post thumbnail image

Pod koniec lat 80-tych Polska zajmowała trzecie miejsce na świecie w wydobyciu siarki. Górnictwo siarkowe stanowiło ważną, dochodową gałąź przemysłową państwa. Tylko z dwóch wyrobisk „Piaseczno” i „Machów” łącznie uzyskano około 15 mln ton siarki rafinowanej.

W drugiej połowie lat 90-tych roku dobra koniunktura siarki na rynkach światowych uległa załamaniu….

Na okładce ekspozycja Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.

#polskipodcast #miejscanieoczywiste #tarnobrzeg #siarka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Anna de Croy, ostatnia z rodu Gryfitów i zamek w Słupsku. (Podcast, Odcinek #63)

Anna de Croy, ostatnia z rodu Gryfitów i zamek w Słupsku. (Podcast, Odcinek #63)Anna de Croy, ostatnia z rodu Gryfitów i zamek w Słupsku. (Podcast, Odcinek #63)

Na całe szczęście Gryfitom w ramach spolszczania historii Pomorza w czasach słusznie minionych dorobiono polskie pochodzenie, co niewątpliwie pomogło zachować historię Anny i Ernesta. Pomyślcie ile podobnych historii na tzw.

Historia z Prus Wschodnich

Na tropach Wańkowicza. cz.2 – Mikołaj z Ryńska, Gustaw Gizewiusz i Twiedza Boyen. Historia z Prus Wchodnich.Na tropach Wańkowicza. cz.2 – Mikołaj z Ryńska, Gustaw Gizewiusz i Twiedza Boyen. Historia z Prus Wchodnich.

Historia z Prus Wschodnich zainspirowana powieścią “Na tropach smętka”. Mikołaj z Ryńska obrany bohaterem przez polską literaturę i Gustaw Gizewiusz, orędownik polskości praw człowieka, praw i wolności językowych, oraz Giżycko,