Miejsca Nieoczywiste Podcast Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82)

Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82)

Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82) post thumbnail image

Benno Zerbst to postać godna uznania – Polak z wyboru, dwukrotnie odznaczony krzyżem walecznych bohater II wojny światowej. Niestety, za oddanie sprawie ojczyzny został skazany przez komunistyczne władze na okrutną karę śmierci. 

Jego jedynym “błędem” było to, że po zakończeniu wojny postanowił wrócić do Polski, chcąc współtworzyć nowy, niepodległy kraj.

Jego poświęcenie i pochodzenie sprawiają, że warto docenić nie tylko jego odwagę w czasach wojennych, ale również nieustępliwość w obliczu prześladowań po zakończeniu konfliktu. Benno Zerbst to nie tylko bohater, ale także symbol walki o wolność, którą bez wątpienia zdobył w trudnych czasach. Cześć jego pamięci, która zasługuje na szacunek i uwagę potomnych.

Zapraszam do wysłuchania na większości platform podcastowych.

 

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. 
W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młyny Rothera Bydgoszcz Podcast

Christian Rother, początki państwa socjalnego i wyspa w Bydgoszczy (Podcast, Odcinek 74)Christian Rother, początki państwa socjalnego i wyspa w Bydgoszczy (Podcast, Odcinek 74)

To malownicze miejsce, gdzie można znaleźć liczne nabrzeża, słuchać przyjemnego szumu wód, podziwiać kaskady Międzywodzia oraz otaczający je zieleń. Stanowi ono symbol relacji miasta z rzekami i kanałami, które są

Eryk Pomorski

Eryk Pomorski – legenda i historia. Szlak Gryfitów po raz drugi z Darłowem w tle. (Podcast, Odcinek #62)Eryk Pomorski – legenda i historia. Szlak Gryfitów po raz drugi z Darłowem w tle. (Podcast, Odcinek #62)

W okresie rozbicia dzielnicowego Pomorza Gryfici panowali nad mocno rozdrobnionymi włościami. Eryk Pomorski, włodarz księstw słupskiego i starogardzkiego, osiadł w Darłowie, swoim rodowym Rugenwalde. Choć opisywany jako mądry, źródła są