Miejsca Nieoczywiste Podcast Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82)

Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82)

Postać na środę. Benno Zerbst – Polak z wyboru i nieznany bohater (Podcast, Odcinek 82) post thumbnail image

Benno Zerbst to postać godna uznania – Polak z wyboru, dwukrotnie odznaczony krzyżem walecznych bohater II wojny światowej. Niestety, za oddanie sprawie ojczyzny został skazany przez komunistyczne władze na okrutną karę śmierci. 

Jego jedynym “błędem” było to, że po zakończeniu wojny postanowił wrócić do Polski, chcąc współtworzyć nowy, niepodległy kraj.

Jego poświęcenie i pochodzenie sprawiają, że warto docenić nie tylko jego odwagę w czasach wojennych, ale również nieustępliwość w obliczu prześladowań po zakończeniu konfliktu. Benno Zerbst to nie tylko bohater, ale także symbol walki o wolność, którą bez wątpienia zdobył w trudnych czasach. Cześć jego pamięci, która zasługuje na szacunek i uwagę potomnych.

Zapraszam do wysłuchania na większości platform podcastowych.

 

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. 
W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wojna Trzydziestoletnia

Defenestracja praska – jak zaczęła się Wojna Trzydziestoletnia? (Podcast, Odcinek#57)Defenestracja praska – jak zaczęła się Wojna Trzydziestoletnia? (Podcast, Odcinek#57)

Defenestracja praska nie była pierwszą defenestracją w historii. Pierwszy przypadek, kiedy ktoś wypadł przez okno zdarzył się w II Księdze Królewskiej w Starym Testamencie- Król Izraela Achazjasz wypada przez kratę