Miejsca Nieoczywiste Podcast Fritz Haber, kwas azotowy i Exploseum w Bydgoszczy (Podcast, Odcinek #64)

Fritz Haber, kwas azotowy i Exploseum w Bydgoszczy (Podcast, Odcinek #64)

Fritz Haber, kwas azotowy i Exploseum w Bydgoszczy (Podcast, Odcinek #64) post thumbnail image

Wspólnie z Arkiem Czaplą prześledźmy fascynującą historię niemieckiego naukowca, Fritza Habera, który otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie umożliwiające produkcję przemysłową amoniaku. Amoniak jest kluczowym składnikiem nawozów, które miały rozwiązać problemy żywnościowe ludzkości. Dowiedz się także, jak kwas azotowy, produkowany z amoniaku, znalazł zastosowanie w produkcji materiałów wybuchowych.
Wspomnimy o kontrowersjach związanych z Fritzem Haberem, jak również o tragicznych wydarzeniach w jego życiu, takich jak samobójstwo pierwszej żony. Odkryjemy również rolę Carla Boscha, który współpracował z Haberem i odegrał istotną rolę w produkcji paliw syntetycznych dla III Rzeszy.

Zapraszam do wysłuchania na platformie Youtube i platformach podcastowych.

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. 
W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także