Miejsca Nieoczywiste Podcast Śląski Frankenstein i krzywa wieża (Podcast, Odcinek #34)

Śląski Frankenstein i krzywa wieża (Podcast, Odcinek #34)

Śląski Frankenstein i krzywa wieża (Podcast, Odcinek #34) post thumbnail image

Ta Śląska historia jest na tyle interesujące, że władze Ząbkowic Śląskich promują miasto pod dawną nazwą. Mówi się tu oczywiście, że Mary Shelley autorka “Frankensteina”, tworząc szkic swojej powieści inspirowała się właśnie historią grabarzy i diabelską opowieścią lokalnego kaznodziei, wszak doktor Frankenstein też chodził na cmentarz, by zdobywać tam “części” do potwora. A historia miałą się dziać się dziać na Śląsku w czasie Wojny Trzydziestoletniej.

O Wojnie Trzyedziestoletniej w historii Śląska opowiadałem już przy okazji Lisowczyków.

Lisowczycy, Wojna Trzydziestoletnia, polski uran i Kowary (Podcast, Odcinek #23)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Stefan Wiechecki

Cafe pod minogą, Stefan Wiechecki i krótka historia hutnictwa na warszawskiej Pradze (Podcast, Odcinek #51)Cafe pod minogą, Stefan Wiechecki i krótka historia hutnictwa na warszawskiej Pradze (Podcast, Odcinek #51)

Stefan WIechecki rodził się 10 sierpnia 1896 w Warszawskiej Woli jako jeden spośród dziesięciorga rodzeństwa, choć inne źródła podają, że była ich tylko piątka. Ojcem pisarza był Teodor Wiechecki, właściciel

Bytom Odrzański i historia kota

Bytom, krótka historia kota i Schönaichianum, czyli protestancka kuźnia talentów. (Podcast, Odcinek #27)Bytom, krótka historia kota i Schönaichianum, czyli protestancka kuźnia talentów. (Podcast, Odcinek #27)

Bytom Odrzański, krótka historia kota i Schönaichianum, czyli protestancka kuźnia talentów. Miejscem nieoczywistym będzie Bytom, nazywany przez niektórych lubuskim Kazimierzem. Kazimierz Dolny nad Odrą? A wyszedł mi z tego podcast