Miejsca Nieoczywiste Podcast Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2) post thumbnail image

Skąd się wziął Kościół Błogosławionej Doroty z Mątowów w Elblągu? Kim byli mennonici i co robili na Żuławach? Co po nich zostało? Mennonici, Amisze, a może Anabaptyści? Domy szachulcowe, kanały, mosty i melioracje. Mennonici na Żuławach, to kolejny po Galeonie Smoku podcast związany z Elblągiem.

Na zdjęciu opuszczony cmentarz mennonicki z mojej wyprawy rowerowej. W podcascie bardzo pomógł mi artykuł o pt.  Mennonici ze strony Elbląskiego Starostwa Powiatowego.

Mówię też o książce Krzysztofa Bochusa pt. “Szkarłatna Głębia” Zapraszam do wysłuchania podacstu na platformie Spotify oraz kanale Youtube.

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. 
W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

1 thought on “Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nowa marchia

Nowa Marchia cz. 4 – Lata 1564-1701 w cieniu brandenburskich orłów i Ośno Lubuskie. (Podcast, Odcinek #90)Nowa Marchia cz. 4 – Lata 1564-1701 w cieniu brandenburskich orłów i Ośno Lubuskie. (Podcast, Odcinek #90)

Elektor Fryderyk II aktywnie umacniał swoją dominację, zdolny przyciągać do siebie większość rodów rycerskich poprzez hojne nadania i powierzenie kluczowych stanowisk w administracji. Jego następcy, elektorzy Albrecht III Achilles i

Proces komandorów. Co tak naprawdę wydarzyło się w 1952 roku? (Podcast, Odcinek #84)Proces komandorów. Co tak naprawdę wydarzyło się w 1952 roku? (Podcast, Odcinek #84)

W Polskiej historii XX wieku, okres powojenny jest czasem pełnym dramatycznych wydarzeń, które ukształtowały losy naszego kraju na długie lata. Jednym z najbardziej tragicznych epizodów tego okresu jest historia oficerów