Miejsca Nieoczywiste Podcast Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2) post thumbnail image

Skąd się wziął Kościół Błogosławionej Doroty z Mątowów w Elblągu? Kim byli mennonici i co robili na Żuławach? Co po nich zostało? Mennonici, Amisze, a może Anabaptyści? Domy szachulcowe, kanały, mosty i melioracje. Mennonici na Żuławach, to kolejny po Galeonie Smoku podcast związany z Elblągiem.

Na zdjęciu opuszczony cmentarz mennonicki z mojej wyprawy rowerowej. W podcascie bardzo pomógł mi artykuł o pt.  Mennonici ze strony Elbląskiego Starostwa Powiatowego.

Mówię też o książce Krzysztofa Bochusa pt. “Szkarłatna Głębia” Zapraszam do wysłuchania podacstu na platformie Spotify oraz kanale Youtube.

1 thought on “Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Arkona, Gród Świętowita

Arkona – Troja Północy i Rugia magiczna wyspa na Bałtyku (Podcast, Odcinek #69)Arkona – Troja Północy i Rugia magiczna wyspa na Bałtyku (Podcast, Odcinek #69)

Gdy Biskup Absalon z trzydziestu statkami popłynął do Korenicy, czekali z niepokojem co nastąpi, pewni, że wojna dopiero teraz rozgorzeje. Wszak książęta rańscy mieli siedem tysięcy zbrojnych, gotowych do walki.

Henryk Sandomierski oraz templariusze w Opatowie

Kto i dlaczego sprowadził templariuszy do Polski? (Podcast, Odcinek #40)Kto i dlaczego sprowadził templariuszy do Polski? (Podcast, Odcinek #40)

Templariusze w Opatowie to historia Henryka Sandomierskiego, najsłynniejszego polskiego krzyżowca. Zakony rycerskie przez wieki nie przestały fascynować, tak samo jak skarb templariuszy. Niestety, żadnej legendy o skarbie w Opatowie nie