Miejsca Nieoczywiste Podcast Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)

Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2) post thumbnail image

Skąd się wziął Kościół Błogosławionej Doroty z Mątowów w Elblągu? Kim byli mennonici i co robili na Żuławach? Co po nich zostało? Mennonici, Amisze, a może Anabaptyści? Domy szachulcowe, kanały, mosty i melioracje. Mennonici na Żuławach, to kolejny po Galeonie Smoku podcast związany z Elblągiem.

Na zdjęciu opuszczony cmentarz mennonicki z mojej wyprawy rowerowej. W podcascie bardzo pomógł mi artykuł o pt.  Mennonici ze strony Elbląskiego Starostwa Powiatowego.

Mówię też o książce Krzysztofa Bochusa pt. “Szkarłatna Głębia” Zapraszam do wysłuchania podacstu na platformie Spotify oraz kanale Youtube.

1 thought on “Mennonici na Żuławach – Znów trochę o Elblągu (Podcast, Odcinek 2)”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Fritz Todt, Organizacja Todt i tunel schronowy

Inżynier Hitlera i podkarpacka budowla nazistowskiej Organizacji Todt. Podkarpacka historia (Podcast, Odcinek #32)Inżynier Hitlera i podkarpacka budowla nazistowskiej Organizacji Todt. Podkarpacka historia (Podcast, Odcinek #32)

Fritz Todt – inżynier Hitlera to “Mistrzowski Budowniczy, który wznosi kamienny ocean wielkiego miasta, musi wyobrazić sobie swój twór pośród form i stylów preferowanych w dawniejszych czasach”. Tak o gigantomanii