Miejsca Nieoczywiste Podcast Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60)

Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60)

Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60) post thumbnail image

W roku 1701 okolice Słupska nawiedziła gwałtowna burza z gradobiciem, zboża czy owoce w sadach zostały zniszczone. Trafiła się też plaga gąsienic, masowo umierały zwierzęta w gospodarstwach. To idealna sytuacja, żeby o wszystko obwinić czary, bo przecież takie rzeczy nie dzieją się same z siebie. Oczywiście czarownica szybko się znalazła, była to wyróżniająca się urodą, jasną piegowatą cerą i rudymi włosami Kathrina Zimmermann, żona miejscowego rzeźnika, zwana również Thrina Papisten, czyli Kasia Katoliczka, czarownica ze Słupska. Zapraszam na kolejny odcinek podcastu Miejsca Nieoczywiste w którym opowiem o Słupsku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Historia Volkswagena

Porsche – genialny wynalazca, czy naśladowca? Muzeum Techniki Tatra (Podcast, Odcinek #59)Porsche – genialny wynalazca, czy naśladowca? Muzeum Techniki Tatra (Podcast, Odcinek #59)

Już od 1900 roku Ferdynand Porsche upierał się, że napęd hybrydowy ma sens we wszystkich pojazdach, nie tylko w samochodach. Dlatego skonstruował kilka serii specjalnych pociągów drogowych dla austro-węgierskiej armii