Miejsca Nieoczywiste Podcast Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60)

Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60)

Nie tylko Sydonia. O pomorskich czarownicach i baszcie w Słupsku. (Podcast, Odcinek #60) post thumbnail image

W roku 1701 okolice Słupska nawiedziła gwałtowna burza z gradobiciem, zboża czy owoce w sadach zostały zniszczone. Trafiła się też plaga gąsienic, masowo umierały zwierzęta w gospodarstwach. To idealna sytuacja, żeby o wszystko obwinić czary, bo przecież takie rzeczy nie dzieją się same z siebie. Oczywiście czarownica szybko się znalazła, była to wyróżniająca się urodą, jasną piegowatą cerą i rudymi włosami Kathrina Zimmermann, żona miejscowego rzeźnika, zwana również Thrina Papisten, czyli Kasia Katoliczka, czarownica ze Słupska. Zapraszam na kolejny odcinek podcastu Miejsca Nieoczywiste w którym opowiem o Słupsku.

Zapraszam do wysłuchania na YouTube oraz na większości platform podcastowych

Podcast "Miejsca Nieoczywiste" to podróż przez mało znane zakamarki Polski, prowadzona przez entuzjastów podróży. Historia miejsc, bogata w tajemnice i niezwykłe wydarzenia, staje się dostępna dla każdego słuchacza. Podcast reprezentujący ciekawe i nietypowe podcasty historyczne. 
W audycji są przedstawiane zarówno miejsca bliskie, jak i te bardziej odległe, zaskakujące swoją historią i znaczeniem dla kultury kraju. "Miejsca Nieoczywiste" stawiają na różnorodność podróży, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkrywać ciekawe zakątki Polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Historia z Prus Wschodnich

Na tropach Wańkowicza. cz.2 – Mikołaj z Ryńska, Gustaw Gizewiusz i Twiedza Boyen. Historia z Prus Wchodnich.Na tropach Wańkowicza. cz.2 – Mikołaj z Ryńska, Gustaw Gizewiusz i Twiedza Boyen. Historia z Prus Wchodnich.

Historia z Prus Wschodnich zainspirowana powieścią “Na tropach smętka”. Mikołaj z Ryńska obrany bohaterem przez polską literaturę i Gustaw Gizewiusz, orędownik polskości praw człowieka, praw i wolności językowych, oraz Giżycko,