Miejsca Nieoczywiste post 10 najlepszych podcastów historycznych wg. PlayerFM

10 najlepszych podcastów historycznych wg. PlayerFM

10 najlepszych podcastów historycznych wg. PlayerFM post thumbnail image

Podcasty historyczne zyskują na popularności. Miło mi było znależć się w listopadzie 2022 wśród 10 polskich podcastów historycznych wg. aplikacji PlayerFM. Towarzystwo w jakim się znalazłem jest zacne!

 1. Podcast Historyczny
  Dla każdego, kto uważa, że historia jest nudna. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze – tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn, zalewania datami, recytowania życiorysów
  Podcast Rafała Sadowskiego, którego słucham nałogowo.
 2. Za Rubieżą. Historia i Polityka
  Podcast o historii, podróżach i polityce międzynarodowej. Jak historyczne wydarzenia wpływają na rzeczywistość, w której żyjemy“.
  Podcast Miłosza Szymańskiego był pierwszym podcastem historycznym, którego zacząłem słuchać. Do dziś mamy kontakt z Miłoszem.
 3. Historia żywa.
  |Podcast “Historia żywa” to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu naszej tożsamości narodowej, który stale wpływa na dokonywane przez nas wybory życiowe i całą naszą teraźniejszość”.
 4. Misja Specjalna
  Posłuchajcie historii, które poruszyły całym światem! II wojna światowa, zamach na papieża, zbiorowe samobójstwo w Jonestown w Gujanie, tajemnice wojskowe i zagadki szpiegowskie zebraliśmy dla Was w jednym cyklu. To nasza Misja Specjalna!
 5. Babel. Rzeczpospolita Multi-Kulti – Radio TOK FM
  Adam Balcer i Paweł Sulik, autorzy już niemal legendarnego podcastu TOK FM „Lechistan: Orientalna historia Polski” zabierają Was na wędrówkę po Rzeczpospolitej – wieży Babel, gdzie multi-kulti było stanem permanentnym. Razem z Polakami ruszymy także w rejs dookoła świata, bo Polska jest… od oceanu do oceanu 
 6. Historia dla dorosłych
  Jacek Tomkowicz, Tomasz Olbratowski i Przemysław Skowron przedstawią wam znane wydarzenia historyczne w krzywym zwierciadle! Gwarantujemy godziny śmiechu”.
 7. Historia i podróże w miejsca nieoczywiste
  „Miejsca nieoczywiste” to audycja o podróżach do miejsc niedalekich, o bogatej historii Polski i regionu o miejscach osiągalnych dla każdego i o moich przemyśleniach w historycznych miejscach. „Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” powiedział Ryszard Kapuściński.
  Wysłuchajcie trailera!
 8. Wszechnica.org.pl – Historia
 9. PRL – Historia prawdziwa
 10. Historia Polski dla dzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *