Miejsca Nieoczywiste Podcast Dwie Wieże i skały wapienne Szczecina (Podcast, Odcinek #18)

Dwie Wieże i skały wapienne Szczecina (Podcast, Odcinek #18)

Dwie Wieże i skały wapienne Szczecina (Podcast, Odcinek #18) post thumbnail image

Grupa kupców z Gustavem Adolfem Toepfferem i jego partnerem Grawitzem na czele wykupiła część majątku rolniczego w FInkenwalde i tak na skraju Gór Bukowych powstał obiekt, Fabryka Cementu Portlandzkiego (Portland-Zement-Fabrik „STERN”).

Podcast będzie o betonie i cementowych fortunach Szczecina.

Na zdjęciu ruiny Wieży Quistorpa.

#polskipodcast #szczecin #historia #quistorp

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Chorzowski suplement

Chorzowski Suplement, Gerard Cieślik i Ernest ‘Ezi’ Wilimowski, oraz Ruch. (Podcast, Odcinek #24)Chorzowski Suplement, Gerard Cieślik i Ernest ‘Ezi’ Wilimowski, oraz Ruch. (Podcast, Odcinek #24)

Do mojej chorzowskiej opowieści pt. “Komuna paryska na Śląsku, muzeum hutnictwa i piłkarze Ruchu Chorzów” postanowiłem przygotować suplement w którym wystąpią Gerard Cieślik i Ernest Wilimowski. Reprezentacja Śląska kontra drużyna

Henryk Sandomierski oraz templariusze w Opatowie

Kto i dlaczego sprowadził templariuszy do Polski? (Podcast, Odcinek #40)Kto i dlaczego sprowadził templariuszy do Polski? (Podcast, Odcinek #40)

Templariusze w Opatowie to historia Henryka Sandomierskiego, najsłynniejszego polskiego krzyżowca. Zakony rycerskie przez wieki nie przestały fascynować, tak samo jak skarb templariuszy. Niestety, żadnej legendy o skarbie w Opatowie nie