Miejsca Nieoczywiste Bez kategorii Krzyżacy (6) – jak funkcjonowało Państwo Zakonne? Kwidzyn i Sztum – dwa unikatowe zamki (Podcast, Odcinek #111)

Krzyżacy (6) – jak funkcjonowało Państwo Zakonne? Kwidzyn i Sztum – dwa unikatowe zamki (Podcast, Odcinek #111)

W tym odcinku opowiemy, jak zakon krzyżacki zarządzał swoimi posiadłościami, jakie były codzienne obowiązki rycerzy i administratorów oraz jakie tajemnice skrywają te imponujące budowle. Zapraszamy na podróż po historii i architekturze Państwa Zakonnego, zaglądając do Kwidzyna i Sztumu. Zamki te dzieli 25 kilometrów, a tak różne pełniły funkcje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na straży rzek. Flotylle Rzeczne II Rzeczpospolitej i losy ORP Hetman Żółkiewski (Podcast, Odcinek #117)Na straży rzek. Flotylle Rzeczne II Rzeczpospolitej i losy ORP Hetman Żółkiewski (Podcast, Odcinek #117)

Podcast „Na straży rzek” opowiada o działaniach flotylli rzecznej Marynarki Wojennej II Rzeczypospolitej. Skupiamy się na strategicznej roli rzek w obronie kraju, historii Flotylli Pińskiej i losach jej jednostek. Odcinek

Jakub Wujek i cenzura Biblii cz. 1. Dlaczego cenzurowano święte księgi? (Podcast, Odcinek #120)Jakub Wujek i cenzura Biblii cz. 1. Dlaczego cenzurowano święte księgi? (Podcast, Odcinek #120)

Zapraszam do nowego odcinka podcastu, gdzie zanurzamy się w historię przekładu Nowego Testamentu autorstwa Jakuba Wujka. Razem z Tadeuszem Rubikiem analizujemy, jak wyglądał proces tłumaczenia, dlaczego cenzura kościelna odegrała tak